Informācijas tālrunis: 8900

Tiek piemēroti vairāki risinājumu modeļus, lai 272 mājās nejustu sētnieku trūkumu

2021-11-24

Sētnieku trūkums bija vērojams jau pirms Covid–19 pandēmijas – daudzām mājām ir ilgstošas grūtības atrast sētnieku. Šobrīd situācija sarežģījusies līdz ar darbinieku atstādināšanu SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP), kas saistīta ar valstī noteikto obligāto vakcināciju publiskā sektorā strādājošiem. Šī norma būtiski skar tieši sētniekus. Lai neveidotos pakalpojuma sniegšanas pārrāvumi, uzņēmumā veic virkni pasākumu, lai risinātu problēmu 272 mājās, kur jānodrošina uzkopšanas pakalpojuma nepārtrauktība, piemēram, ikdienas uzkopšanu arvien vairāk veic uzkopšanas brigādes, kā arī tiek ieviesti mehanizēti risinājumi.

 

Lai nodrošinātu klientiem pakalpojuma nepārtrauktību, daļai ēku pārskatītas uzkopjamo teritoriju platības, kā rezultātā sētnieki, kuri strādāja uz nepilnu slodzi, tagad ir nodarbināti uz pilnu slodzi, uzkopjot papildus teritorijas mājām, kurās nav savu sētnieku. Daļu no ēkām bez sētniekiem ir pārņēmušas īpaši izveidotas aizvietošanas vienības, kas nodrošinātas ar nepieciešamo inventāru un aprīkotu autotransportu, lai varētu sakopt lielāku ēku skaitu. Vēl daļai sētnieku piesaistīti palīgstrādnieki, lai kopīgiem spēkiem varētu uzturēt kārtībā lielāku platību nekā līdz šim.

 

Ronalds Neimanis, SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs: Situācija ir dinamiska, mainās ik dienu, atbilstoši tai tiek pieņemti nepieciešamie lēmumi, lai nodrošinātu klientiem pakalpojuma nepārtrauktību. Svarīgi apzināties, ka sētnieka profesija kļūst aizvien nepopulārāka un, mainoties paaudzēm, teritorijas un māju koplietošanas telpu uzturēšana kārtībā pārvaldniekiem kļūs par aizvien lielāku izaicinājumu, tāpēc, strādājot pie ilgtermiņa attīstības plāna, aizvien plašāk izskatām iespējas par tehniski labi aprīkotu uzkopšanas brigāžu izmantošanu.

 

Pastiprināti aicinām darbā sētniekus, un kopš ārkārtējās situācijas sākuma esam pieņēmuši darbā 30 jaunus darbiniekus, kuri jau uzsākuši darbu. Daļai darbinieku dokumenti ir noformēšanas stadijā un darbs tiks uzsākts jau tuvākajā laikā. Organizējam arī atbalsta akcijas sētniekiem, kuru ietvaros biroja darbinieki sniedz atbalstu, veicot telpu un teritoriju uzkopšanu klientu mājās.

 

 

 

Informējam, ka visās mājās uzkopšana tiek nodrošināta pilnā apmērā, tomēr gadījumos, ja radušās kādas problēmas ar uzkopšanas pakalpojumu, aicinām ziņot: rnparvaldnieks@rnparvaldnieks.lv.