Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

12 RNP pārvaldīti nami iegūst finansējumu fasāžu atjaunošanai

2024-05-27

Piesakoties Rīgas domes konkursā, SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” apsaimniekotie nami šogad ir saņēmuši līdzfinansējumu vēsturiski lielākajiem fasāžu atjaunošanas darbiem – līdz rudens beigām tiks atjaunotas 12 namu fasādes Rīgas vēsturiskajā centrā. 50 % no fasādes remonta attiecināmajām izmaksām līdz pat 30 000 eiro apmērā vienai mājai segs pašvaldība.

Atjaunojamie nami atrodas Rīgas vēsturiskajā centrā un arī paši nami ir vēsturiski – celti līdz 1940. gadam. Trīs no namiem ir koka apbūve.

Lai pieteiktos dalībai RD atbalsta programmā, par to jānobalso vairāk nekā pusei no mājas dzīvokļu īpašniekiem. Lai veicinātu namu atjaunošanu, RNP aktīvi uzrunāja un aicināja piedalīties tos namus, kuru fasādēm atjaunošana nepieciešama visvairāk.

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” saviem apsaimniekotajiem namiem šajā projektā piedāvā pilnu projekta vadības ciklu, sākot ar biedrību nodibināšanu, projektētāja meklēšanu, līgumu slēgšanu, piedalīšanos būvsapulcēs un noslēguma pārskata sagatavošanu. Tai skaitā pārvaldnieks palīdz iegūt bankas aizdevumu, kas mājai var būt nepieciešams tās remontdarbu daļas apmaksai, ko nesedz pašvaldība.

Atjaunota fasāde ne vien ļauj pilnvērtīgi novērtēt ēkas arhitektūras skaistumu, bet ir droša un pasargāta no turpmākiem bojājumiem. Tāpat būtiski, ka ēkām ar fasādes bojājumiem pašvaldība piemēro paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokļa likmi – ieguldot līdzekļus fasādes renovācija, iedzīvotāji samazina savas izmaksas par nekustamo īpašumu.

Kopš 2017. gada Rīgas domes atbalsta programmas ietvaros SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” ir palīdzējis saviem klientiem atjaunot 28 ēku fasādes, un līdz šim lielākais viena gada laikā atjaunoto fasāžu skaits bija septiņas. Starp tām bijuši gan jūgendstila meistaru skaistākie darbi, gan koka arhitektūras mantojums, kas pēc atjaunošanas priecē Rīgas iedzīvotājus un viesus.

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” tīmekļvietnē var aplūkot iepriekš atjaunotās ēku fasādes, tāpat te apkopota informācija par renovētajām ēkām: https://rnparvaldnieks.lv/atjaunotas-majas/

Vairāk informācijas par Rīgas valstspilsētas programmu „Rīgas līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma un dzīvojamo māju fasāžu saglabāšanai 2024. gadā”: https://atjauno.riga.lv/kulturvesturiskas-majas/