Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

Dzīvojamās mājas Alberta ielā 2, Rīgā, fasādes atjaunošanas un restaurācijas darbi

Dzīvojamās mājas Alberta ielā 2, Rīgā, dzīvokļu īpašnieki 2020.gada 8.decembrī pieņēma kopības lēmumu par ēkas dalību konkursā „Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2021.gadā” un pilnvaroja SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” dzīvokļu īpašnieku vārdā sagatavot un iesniegt dokumentus, atbilstoši konkursa nolikumam.

Daudzstāvu mūra ēka Alberta ielā 2, Rīgā, celta 1906. gadā.

Ēkas arhitekts – Mihails Eizenšteins.

Ēkas pasūtītājs – rotmistrs Vladimirs Boguslavskis.

Alberta ielu uzskata par Rīgas jūgendstila apbūves pērli. Visi Alberta ielas nami ir arhitektūras pieminekļi, arī šī ēka nav izņēmums. Alberta ielā atrodas virkne sabiedrisku iestāžu, tostarp Rīgas Jūgendstila muzejs, Jāņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs u.c.

 

Dzīvojamās mājas fasāde ir bagātīgi dekorēta. Ēkai ir dažāda izmēra un formas logi, balkoni, kurus grezno griezumiem rotātas margas. Jumtu virs karnīzēm rotā brīnumainu dzīvnieku figūras, stūrus ietver cilvēku (pārsvarā sieviešu) seju un galvu apveidi. Visu  namu vainago oriģinālas kompozīcijas. Fasādei raksturīgi vertikāli fasāžu elementi – pilastri, sandriki, balustrādes un arhitektonisko detaļu kompozīcijas, kura uzsver ēkas kompozīcijas vertikalitāti.

 

Veiktie darbi: ēkas fasādes atjaunošana un restaurācija

  • Projektētājs un autoruzraugs: SIA „ADO birojs”
  • Būvuzraudzība: SIA „MarKons”
  • Būvuzņēmējs: SIA „Fasāde PRO”
  • Projekta vadītājs: SIA “Rīgas namu pārvaldnieks”

 

Projekta kopējās izmaksas, ko veido būvniecības, būvuzraudzības, autoruzraudzības un projekta vadības izmaksas, – 127 641 EUR, t.sk. PVN.

Rīgas pilsētas pašvaldības piešķirtais līdzfinansējums – 20 000 EUR.

 

 

Please accept marketing-cookies to watch this video. Learn more