Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

Rēķini par š.g. februārī patērēto siltumu vidēji par 32 % mazāki!

2014-03-13

A/s „Rīgas siltums” informē, ka rēķini par februārī patērēto siltumu rīdziniekiem būs pat līdz 32 % mazāki nekā tie bija janvārī, liecina uzņēmuma izrakstīto rēķinu par patērēto siltumenerģiju janvārī un februārī analīze. Tā ir pozitīva ziņa siltumenerģijas lietotājiem.

Februāra rēķinu lielumu ietekmēja vairāki faktori. Pirmkārt, februārī siltuma patēriņš samazinājās vidēji par 30 %, salīdzinot ar janvāri. Āra gaisa temperatūra februārī vidēji bija par sešiem grādiem siltāka nekā janvārī. Februārī vidējā āra gaisa temperatūra bija +1,1 °C, savukārt janvārī tā bija -5,1°C. Otrkārt, siltumenerģijas rēķini ir mazāki, pateicoties samazinātajai dabasgāzes tirdzniecības cenai, kas ļāva siltumam februārī piemērot tarifu 56,47 EUR/MWh (39,69 Ls/MWh) bez PVN, kas ir par teju 2 % zemāks, salīdzinot ar siltuma cenu janvārī, kad tā bija 57,40 EUR/MWh jeb 40,34 Ls/MWh (bez PVN).

A/s „Rīgas siltums” norāda, ka dažādā siltumenerģijas patēriņa dēļ iedzīvotājiem rēķinu samazinājums var atšķirties. Siltuma patēriņu ietekmē katras mājas norobežojošo konstrukciju siltumtehniskie rādītāji – mājas, jumta, bēniņu, pagrabtelpu siltinājums, logu un durvju stāvoklis, kā arī apsaimniekotāju ieregulētais režīms individuālajos siltummezglos. Apkures izmaksas ir zemākas līdz pat 50% tajās mājās, kurās veikti energotaupīšanas pasākumi.

Lai mājoklī nodrošinātu komfortablu temperatūru un reizē arī efektīvi izmantotu siltumenerģiju, a/s „Rīgas siltums” aicina māju īpašniekus un apsaimniekotājus lietot individuālo siltummezglu priekšrocības. Apkures temperatūras samazināšana individuālajos siltummezglos par vienu grādu, ļauj ietaupīt ap 5 % no apkures izmaksām. Siltumenerģijas patēriņu tiešā veidā ietekmē āra gaisa temperatūra, tai pazeminoties par vienu grādu, patēriņš vidēji pieaug par 5-6%.

A/s „Rīgas siltums” ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi. 77 % no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai.

Papildinformācija: A/s „Rīgas siltums” Informācijas daļas vadītāja Linda Rence, tālr. (+371)67017226; mob. tālr. (+371) 26445709; e-pasts linda.rence@rs.lv ; interneta vietne: www.rs.lv