Informācijas tālrunis: 8900

RNP īstenojis jūgendstila fasādes renovāciju Elizabetes ielā 10A

2022-09-29

Šodien, 29. septembrī, SIA ”Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) ar svinīgu pasākumu noslēdza ēkas fasādes atjaunošanas un renovācijas projektu apsaimniekotajai ēkai Elizabetes ielā 10A, Rīgā. Darbus veica SIA “Fasāde PRO”, savukārt ēkas fasādes atjaunošanas tehnisko dokumentāciju izstrādāja SIA „ADO birojs”. Lai īstenotu projektu, RNP piesaistīja papildu Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu 19 820,72 EUR apmērā remontdarbu veikšanai. Savukārt projekta kopējās izmaksas, ieskaitot autoruzraudzību un būvuzraudzību sastāda 48 580,49 EUR (bez PVN).

 

Ēka Elizabetes ielā 10A celta 1903. gadā, ko sākotnēji projektējis ievērojamais latviešu arhitekts Konstantīns Pēkšēns. Tomēr pēc namīpašnieku maiņas Mihails Eizenšteins saņēma pasūtījumu veidot fasādes risinājumu jūgendstila formās. Dekoratīvo elementu vidū ir maskas, lauvas, stilizēti koki, augu un ziedu motīvi. SIA „ADO birojs” izstrādātāja ēkas arhitektoniski māksliniecisko analīzi, kurā ņēma vērā krāsojuma izpētes laikā iegūtos vēsturiskos fasādes toņus, kā arī tika izveidota jauna krāsu pase fasādes atjaunošanai. Fasādes atjaunošanas laikā nemainīgs mērķis bija saglabāt pietuvinātu toni fasādes vēsturiskajam tonim kā arī iekļauties pārējo uz Elizabetes ielas esošo ēku kopainā.

 

Ronalds Neimanis, RNP valdes priekšsēdētājs: “Elizabetes iela 10A ir jau piektā RNP atjaunotā jūgendstila ēka pēdējo gadu laikā, vēl tikpat tiks atjaunotas tuvākajā laikā. Esam gatavi šo darbu turpināt, ar katru nākamo atjaunoto fasādi apliecinot, ka dzīvokļu īpašnieki, sadarbojoties ar pārvaldnieku var sekmīgi realizēt arī tik komplicētus projektus kā jūgendstila ēkas fasādes atjaunošana. Līdzīgi, kā citos projektos klusajā centrā, veikt fasādes atjaunošanas darbus objektā Elizabetes 10A bija izaicinājums, jo laika zobs bija spēcīgi ietekmējis arhitektoniski sarežģīto ēkas fasādi. Tomēr, ieguldot pamatīgu darbu apjomu, esam gandarīti par paveikto, vairojuši savu pieredzi un palīdzējuši Rīgai tapt skaistākai!”

 

Jānis Lange, Rīgas pilsētas izpilddirektors: “SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” jau trešo gadu pierāda savas spējas šāda līmeņa projektu īstenošanā. Šī programma, kas dod iespēju atbalstīt un renovēt tieši vēsturiskā mantojuma ēkas, veiksmīgi darbojas jau no 2016.gada. Kopumā programmas ietvaros ir atjaunotas jau vairāki simti fasāžu. Un Rīgas dome nodrošinājuši kopumā ap 6,5 milj.eiro lielu atbalstu. Pieredze rāda, ka viens no grūtākajiem posmiem ir panākt dzīvokļu īpašnieku vienošanos, tas pārvaldniekam ir izdevies.”

  

Jau iepriekš ziņots, ka dzīvojamās mājas Elizabetes ielā 10A dzīvokļu īpašnieki 2022. gada 26. janvārī pieņēma kopības lēmumu par dalību konkursā „Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2022. gadā” un pilnvaroja SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” dzīvokļu īpašnieku vārdā sagatavot un iesniegt dokumentus, atbilstoši konkursa nolikumam, kā arī īstenot renovācijas projektu.

 

Please accept marketing-cookies to watch this video. Learn more