Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

Tev pieder daudz vairāk kā tikai dzīvoklis!

2023-05-11

Ar šādu uzsaukumu Tev pieder daudz vairāk kā tikai dzīvoklis! SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) atklāj kampaņu, kas paredzēta klientu informēšanai un izglītošanai par pieejamām atbalsta programmām daudzdzīvokļu ēku atjaunošanai. Atklāšanas konferencē, kas klātienē norisinājās Rīgas domē un tiešsaistē, piedalījās rekordliels RNP klientu skaits, lai apgūtu atbalsta programmas, ko piedāvā gan pašvaldība, gan valsts.

 

Kampaņas ietvaros, kas plānota līdz pat jūnija sākumam, rīdziniekiem gan klātienē, gan attālināti  ir pieejama informācija par aktuālajām Rīgas domes un ALTUM atbalsta programmām. Apzinoties ēku tehnisko stāvokli un arvien pieaugošo problemātiku ar energoresursu pieejamību, RNP aicina klientus nekavēties pieņemt kopības lēmumus un uzsākt renovācijas procesu.

 

RNP valdes locekle Laila Keisele: Šī apkures sezona nebija vienkārša mūsu klientiem, galvenokārt, divu apstākļu dēļ – energokrīze, kas atstāja sekas uz visiem izdevumiem, kā arī, protams, ēku zemā energoefektivitāte, novecojušas apkures sistēmas, kas liedz iespēju individuāli regulēt komforta temperatūru dzīvokļos, kā arī individuāli taupīt siltumenerģiju. Gatavošanās nākamajai apkures sezonai notiek jau tagad, tādēļ aicinu klientus būt aktīviem spert soļus ilgtermiņa taupīšanas virzienā, piedalīties un izmantot līdzfinansējuma programmas, lai atjaunotu savu īpašumu un uzlabotu ikdienas komfortu mājās.

 

Par dalību jaunajā ALTUM programma jau lēmušas trīs RNP apsaimniekoto māju kopības, savukārt desmit mājās norit aptaujas par potenciālo dalību.

 

ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš: “Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanā atrodamies nozīmīgā posmā – ir atvērta jauna Eiropas Savienības atbalsta programma, vienlaikus strauji noslēgumam tuvojas iepriekšējā un ceļā uz energoefektivitātes darbu pabeigšanu ar Altum virzās pēdējos gados lielākais māju projektu skaits. Pašlaik vien jau vairāk nekā 36 tūkstoši iedzīvotāju dzīvo ar šīs programmas atbalstu renovētās mājās, un šis skaitlis ar katru dienu aug.”

 

RNP apsaimniekotajās mājās, kas pieslēgtas centrālapkurei, pilnā apjomā noslēgusies apkures sezona. Līdz ar to jūnijā klientu rēķinos vairs netiks iekļauta pozīcija par apkuri. Lai arī klienti saņēmuši gan atbalstu no valsts, gan pašvaldības, maksājumi par apkuri un citiem komunālajiem pakalpojumiem bijuši krietni augstāki kā gadu iepriekš, vidēji klientiem rēķinu summas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu bijušas par 38% augstākas. Vispārējs sadārdzinājums saistāms ar kara radītajām sekām, tomēr arī māju energoefektivitātes līmenis var būt augstāks. Kā piemēram, ēka Dzelzavas ielā 90, kas renovācijas projektu noslēdza pirms apkures sezonas sākuma, pirmkārt, rēķinus saņem par 50% mazākus kā līdzīgas mājas bez renovācijas. Un, otrkārt, apkures sezonu var uzsākt par mēnesi vēlāk, bet noslēgt par mēnesi ātrāk – tādā veidā apkures sezonā saņemot par diviem apkures rēķiniem mazāk kā nerenovētu māju dzīvokļu īpašnieki.

 

Visaptveroša informācija par līdzfinansējuma iespējām un ilgtermiņa ieguvumiem ir būtiskākais instruments lēmumu pieņemšanā, tāpēc, ja Jums nebija iespēja apmeklēt konferenci, zemāk piedāvājam noskatīties konferences video ierakstu, kā arī pārlapot konferences laikā rādītās prezentācijas:

Please accept marketing-cookies to watch this video. Learn more