Informācijas tālrunis: 8900

Lūdzam iepazīties ar aktuālo informāciju janvāra rēķinā

2024-01-15

Aicinām SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) klientus iepazīties ar 2024. gada janvāra pārvaldīšanas rēķinu – to ietekmējušas vairākas izmaiņas un datu aktualizēšana. Esam sagatavojuši skaidrojumus.

 

Apsaimniekošanas un uzkrājumu maksa

No šā gada 1. janvāra mainījusies pārvaldīšanas (apsaimniekošanas) maksa un maksa uzkrājumiem nākamo periodu remontdarbiem – atbilstoši 2024. gada tāmei.

Ar savas dzīvojamās mājas pārvaldīšanas tāmi 2024.gadam un uzturēšanas darbu plānu 2024.-2026. gadam dzīvokļu īpašnieki var iepazīties savā autorizētajā vortāla e-parvaldnieks.lv profila sadaļā “Tāmes un atskaites” vai jebkurā SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) Klientu apkalpošanas centrā.

Dzīvojamās mājas uzturēšanas un apsaimniekošanas darbu tāmes pozīciju skaidrojums pieejams ŠEIT.

 

Atkritumu izvešanas maksa

2023. gada 21. decembrī Saeima apstiprināja grozījumus Dabas resursu nodokļa likumā, kas paredz dabas resursu nodokļa likmes pieaugumu no 2024. gada 1. janvāra.

Pamatojoties uz likuma grozījumiem, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padome pieņēma lēmumu, ar ko apstiprināja SIA “Getliņi EKO” sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu 146,39 EUR par tonnu, sākot no 2024. gada 1. janvāra līdz 2024. gada 31. decembrim.

Plašāku informāciju par atkritumu apsaimniekošanas maksas palielināšanos varat lasīt ŠEIT.

Atgādinām, ka līdz šā gada 31. janvārim RNP klientiem ir iespēja Ziemassvētku eglītes utilizēt bez maksas.

 

Zemes nomas pārmaksa

Veicot norēķinu pārbaudi, konstatējām, ka daļai dzīvokļu īpašnieku par periodu, kad zemes nomas rēķinus gatavojām atsevišķi, ir palikusi zemes nomas pārmaksa. Tagad tā ir pārcelta pārvaldīšanas rēķinu apmaksai, līdz ar to samazinot 2024.gada janvāra rēķina kopējo summu apmaksai.

 

Apsaimniekošanas platību maiņa

Saskaņā ar jaunākajiem Valsts zemes dienesta (VZD) datiem, kas ir pieejami VZD portālā kadastrs.lv, daļai dzīvokļu īpašumu ir mainīta to platība. Līdz ar to no 2024. gada 1. janvāra aprēķinos tiks izmantota jaunā dzīvokļa platība.

Dzīvokļa īpašuma datus varat pārbaudīt VZD portālā kadastrs.lv, izmantojot bezmaksas pakalpojumu “Mani dati kadastrā”. Tas ļaus dzīvokļa īpašniekam pārliecināties par aktuālo platību un citiem īpašuma detalizētiem datiem.