Kļūsti par mūsu klientu
Pašapkalpošanās portāls E-pārvaldnieks
Informācijas tālrunis: 8900

Daudzdzīvokļu mājas Bauskas ielā 51, Rīgā – siltumnoturības uzlabošanas pasākumi

Projekta identifikācijas
Nr.DMS/3.4.4.1.0/11/09/328
Līgums par projekta īstenošanu:
Nr.L-DMS-12-0420

Daudzdzīvokļu dzīvojamā māja Rīgā, Bauskas ielā 51 ir piecu stāvu māja ar trīs kāpņu telpām, kurā ir 43 dzīvokļu īpašumi. Dzīvojamā māja ir nodota ekspluatācijā 1963.gadā un kopš ēkas nodošanas ekspluatācijā tajā nav veikts kapitālais remonts.

Projekta mērķis ir veicināt dzīvojamās mājas Bauskas ielā 51, Rīgā energoefektivitātes paaugstināšanu un nodrošināt tās ilgtspēju.

Projekta ietvaros ir paredzēts nosiltināt abas ēkas fasādes un gala sienas ar 100 mm minerālvati, loga rāmjus ar 30 mm minerālvati, un veikt to apdari, nosiltināt ēkas pagraba pārsegumu no pagraba puses ar 100 mm minerālvati, nosiltināt bēniņus ar 200 mm minerālvati un vienlaicīgi veikt jumta seguma nomaiņu. Cokolu plānots siltināt daļēji ar 50 mm ekstrudēto putupolistirolu. Papildus tiks veikta pagraba logu nomaiņa atstājot ventilāciju, tiks nomainītas koplietošanas ieejas durvis, vējtvera durvis un pagraba durvis. Projekta ietvaros paredzēta cauruļvadu esošās siltumizolācijas nomaiņa ēkas pagrabā un bēniņos, siltināšanā izmantojot akmens vates segmentus ar alumīnija folija pārklājumu, kā arī ēkā tiks sakārtota ventilācija – iztīrītas un atjaunotas ventilācijas šahtas un uzstādīti pašregulējošie gaisa vārsti.

Projektu nepieciešams īstenot, lai pārtrauktu ēkas konstrukciju nolietošanos un samazinātu iedzīvotāju izdevumus par saņemto siltumenerģiju. Tāpat arī ēkas būvkonstrukciju termiskā pretestība neatbilst spēkā esošiem būvnormatīviem.

Projekta rezultātā tiek plānots sasniegt 60,3 KWh/m2 patēriņu ēkas apkurei esošo 126 KWh/m2 gadā vietā, kas dos nozīmīgu energoresursu un CO2 izmešu samazinājumu, kā arī būtiski samazinās apkures izmaksas dzīvokļu īpašniekiem.

SAISTĪTĀS ZIŅAS:

N.Ušakovs: Bauskas ielas 51 nama iedzīvotāji ir ieguvuši siltus dzīvokļus

N.Ušakovs apmeklēs RNP nosiltināto māju Bauskas ielā 51

N.Ušakovs un E.Straupe apmeklē pirmo RNP apsaimniekoto dzīvojamo māju, kur risinās siltināšanas darbi

Sākti siltināšanas darbi dzīvojamajai mājai Bauskas ielā 51